Середа, 21.11.2018, 10:40
Вітаю Вас Гість | RSS

НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія" №1 м.Ананьєва

Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [0]Про школу [8]
Основні події, коментарі

Каталог статей

Головна » Статті » Про школу

Козацька держава «Злагода»

Козацька держава "Злагода"

В навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа-гімназія» №1 діє Всеукраїнське дитячо-юнацьке об’єднання «СІЧ» (Козацька держава «Злагода»).

Підготовкою до вступу в Козацьку організацію є створення дитячої організації для учнів 4 класів «Веселий вулик», метою якої  є розвиток і формування соціально-зрілої, працелюбної, творчої особистості громадянина України, здатного до свідомого суспільного вибору та збагачення на цій основі інтелектуального, культурного та економічного потенціалу народу.

«Працьовитий, як бджілка», кажуть про людину, яка любить і вміє працювати. Є в малюків свої закони, які допомагають формувати внутрішню культуру громадянина України та загальну культуру дітей.

Основна мета створення цієї організації — перетворити буденне життя у захоплюючий пошук, спілкування, взаємодії дорослих і малих. Донести до кожного маленького серця красу рідної мови, розкрити новий світ культури і духовних цінностей українського народу, донести до юних сердець історію і традиції минулого, почуття прекрасного, естетичні смаки.

СІЧ нині — це частина скаутського руху в Україні, що ставить перед собою мету виховання особистості розвиненої фізично, морально та інтелектуально; національне та релігійне виховання дітей та підлітків. Відтак, СІЧ — це велика, дуже цікава козацька гра в благородного , розумного , чесного , сміливого, сильного, доброго і веселого лицаря — козака, яка триває місяці і роки, так що її правила, врешті, стають нормами дорослого життя, а лицарські якості стають ознаками дорослої людини.

Основною метою діяльності  СІЧі є сприяння вихованню національно свідомих, духовно та фізично розвинутих громадян України на традиціях українського козацтва та засадах християнської моралі, захист законних спільних інтересів своїх членів. Так от ми прагнемо , щоб наші козачата дбали про народну честь, любили Україну , вірили, що працею і згуртованістю здобудуть життєві вершини. Моральною основою виховання є засада християнської моралі. На цих засадах виробляються правила взаємовідносин у куренях .

Козацька Держава — це самодіяльне дитяче об’єднання, яке будує свою роботу на принципах добровільності , демократії і самоврядування. Вищий орган управління  — загальне зібрання козаків і козачок. Всю роботу координує і спрямовує козацька рада, до складу якої входять учні і дорослі, курінні і педагоги-консультанти.

Напрямки роботи нашої організації, це:

вивчення  історії козацтва, відродження і збереження народних традицій та обрядів, вивчення пісенного фольклору про козацтво, збирання та вивчення творів образотворчого мистецтва з історії Козацької України, дослідження ролі спорту і фізичного виховання в житті козаків, використання його для власного фізичного розвитку.

Символом нашої держави є Січова емблема: стилізована золота підкова, увінчана золотим козацьким хрестом і обрамлена літерами СІЧ, на малиновому геральдичному щиті. Символіка   емблеми багатозначна. Малинове поле щита наслідує геральдичний колір українського козацтва. Підкова, увінчана козацьким хрестом символізує безкорисне християнське служіння. Ініціали «СІЧ» означають офіційну скорочену назву організації, а також розшифровуються як гасло : «Сила, Істина, Честь».

Козацька Держава «Злагода» має свою структуру, яка складається з :

 

Ø     Великої козацької ради;

Ø     Козацька Старшина: отаман, писар, скарбник, судочинець, бунчужний, хорунжий, осавул;

Ø     Ревізійна комісія: суддя і обозний

Засідання Козацької Старшини проводиться два рази на місяць. Засідання Великої Козацької Ради — один раз на місяць.

Існує козацька держава в нашій школі з 1998 року і має на даний час має три курені: «Завзяті», «Квадок», «Булава».

Кожен курінь має свій прапор, назву і девіз.

Щороку козачата старших куренів приймають до своїх лав учнів 5-х класів, дають їм настанови, поради, проводять цікаві конкурси. Ось і в цьому році 10 маленьких учнів школи присягали на вірність Вітчизні й народу України. Урочистість обстановки підкреслювала присутність, шанованих гостей — справжніх, титулованих козаків ананьївської паланки  Отримавши посвідчення від булавного Газі Петра, маленькі козачата з величезним захопленням  показали свою силу та спритність. Успіх свята забезпечило і музичне оформлення вчителя музики Романа Жуматія.


Можливо, не всі сприймають подібні заходи із захватом, однак, вони потрібні. Лише так можна виховати патріотизм, шану до історичної спадщини. Для маленьких школярів це свято стало подією і з цього приводу вірно висловилася директор школи-гімназії Гончарук Надія Володимирівна: « Це ваше свято. Ви переступили межу, яка відділяє буденність від життя. Тож у добру путь !»

 

Заступник директора з виховної роботи

 НВК Ірина Бахмутян

Категорія: Про школу | Додав: BJA (04.02.2013)
Переглядів: 364 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2018
Зробити безкоштовний сайт з uCoz